RUS UKR ENG
Історія розвитку промисловостіСела Кам'яний Брід і Вергунка були першими населеними пунктами, що прийняли будівельників і робочих Луганського ливарного заводу. З 1797 р. селище, що виникло навколо заводу, отримав назву Луганський завод.
 • Луганськ XVIII - XX ст.
  До кінця ХІХ ст. Луганськ був крупним промисловим центром Півдня України. У 1898 р., тут зосередилося 58 промислових підприємств з сумою виробництва в 4,5 млн. рублів.
 • Луганськтепловоз
  У 1896 р. на околиці торговельно-промислового містечка Луганська з населенням більше 25 тисяч чоловік на березі річки Лугані були закладені заводи Російського суспільства машинобудівних заводів Гартмана
 • Шахта Білоріченська
  Шахта "Білоріченська" здана в експлуатацію півстоліття назад з проектною потужністю 750 тисяч тонн вугілля на рік. Промислові запаси на сьогоднішній день складають більше 20 мільйонів тонн. Якщо використовувати можливість прирубки запасів вугілля по східному крилу, то білоріченці зможуть щорічно здобувати на рівні одного мільйона тонн палива протягом 50 і більше років
 • Тонкосукняний комбінат
  На рубежі століть багато промислових підприємств будувалося на території Кам'яного Броду. Тут, на березі річки Лугані, була побудована перша текстильна фабрика півдня України. Ініціатор її будування - Болеслав Зальц - був прядильником за фахом, і раніше служив у Москві на прядильній фабриці технічним директором. Луганськ привернув увагу його дешевизною місцевого палива і близькістю сировинних баз.
  © ОУНБ ім . Горького 1999-2021