RUS UKR ENG
Храми • Біловодський Свято-Троїцький храм
  Перша церква Святої Трійці була, за припущенням священника Сергія Олексійовича Косьміна, збудована в Біловодську на початку XVII століття. Вона розташовувалася на правому березі річки Деркул, недалеко від впадіння в неї притоки Дубівець. До 1768 року ця споруда була єдиною церквою в окрузі. Церкву будували за "грецьким фасадом", хрестоподібної форми, з окремою дзвіницею, дерев'яну на міцному кам'яному фундаменті, п'ятиглаву.
 • Свято-Миколо-Покровський храм
  Краєзнавчо-дослідницька робота олексіївської бібліотеки в номінації "Обеліски пам'яті" в дзеркалі історії, привела до цікавої теми про єдиний в селі православний храм як пам'ятник архітектури, який пов'язаний з історією села Олексіївка - це сільська церква - Свято-Миколо-Покровський храм.
 • Свято-Покровський храм
  В селищі Новосвітлівка, що сформувалося як село в 1872-1877 роках, є чудова білокам'яний храм. За спогадами Жука Марка Овсійовича, якому на момент переселення на територію села було 14 років, відомо, що перші переселенці Чернігівської і Полтавської губерній їхали на нові землі "валами" по 100-150 підвід. Спершу переселенці зупинилися на тому місці, де в майбутньому буде побудована церква. Прихожанами було прийнято рішення обрати покровителькою Покров Пресвятої Богородиці. На її честь храм було названо Свято-Покровським, престольне свято храм відзначає щорічно 14 жовтня.
 • Свято-Введенський храм
  У народі існує повір'я про те, що місце під споруду храму вибирає сам Господь, і якщо його будують праведники, то буде храм стояти довічно. Бажано вірити в те, що місце для споруди Свято-Введенського храму в с. Червоному вибирав саме сам Господь, оскільки існує цей храм тут ось вже 138 років.
 • Кафедральний собор "Покровськой Божої Матері"
  Перший дерев'яний Покровський собор був побудований в 1650, але до 1789 р. став старим, було вирішено Харківською єпархією замість нього побудувати новий на кам'яній основі із зведенням основних приміщень і будівлі на спеціальній цегляній кладці.
 • Свято-Володимирський Кафедральний Собор
  Побудований в Луганську в 1995-2006 рр.
 • Свято-Олександро-Невський храм
  Храм названий на честь святого Олександра Невського, побудований в 2000-2003 рр. за проектом архітектора О. Бондарьова.
 • Кирило-Мефодіївський храм
  Храм рівноапостольних Кирила і Мефодія знаходиться в Марківському районі Луганської області в селищі Тішковка. Це незвичайний для України храм з елементами романської і староруської архітектури. Це яскравий приклад синтезу архітектурних стилів в православній культовій архітектурі епохи модерна на Україні.
 • Свято-Скорбященський Старобільський монастир
  Свято-Скорбященський Старобільський монастир - це не тільки пам'ятник архітектури другої половини дев'ятнадцятого століття, один з кращих зразків церковної архітектури, але й унікальне місце - приклад нескрушуваності духу і великої сили віри.
  © ОУНБ ім . Горького 1999-2021