RUS UKR ENG
Для гостей нашого міста!У нас прекрасна країна з приголомшливою природою і стародавніми пам'ятниками архітектура, якою ми можемо гордитися. Кожне місто володіє своїми унікальними історичними і архітектурними спорудами, це стосується і готелів.

Наприклад, один із старих готелів Криму, відкрита в 1907 році, «Ореанда» завжди славилася своїм умінням відповідати найвищим вимогам своїх гостей. Розташований на набережної Ялти, серед зелені пальм і магнолій, цей білосніжний готель вже давно став культовим місцем і візитною карткою міста. Повністю реконструйована і переобладнана в 2001 році, «Ореанда» є одним з найбільш розкішних і знаменитих готелів в Україні.

Знаходячись в самому центрі міста Донецька, готель «Донбасс Палас» є вісником регіонального розвитку і комерційного успіху міста. Донбас Палас вважається частиною архітектурної спадщини Донецького краю, спочатку будівля була побудована в 1938 році. Під час Другої Світової Війни готель був частково зруйнований, і реконструйован в період з 1947 по 1949. У 1971 інститутом «Донбассгражданпроект» був виконаний проект капітального ремонту готелю, але до 1999 готель з рестораном не функціонував, частина приміщень були здані в оренду як офіси. 62 року опісля, керівництво футбольного клубу «Шахтар» запропонувало зруйнувати існуючу будівлю і реконструювати готель відповідно до початкового проекту, тим самим, повернувши Донецьку його культурну спадщину і побудувавши в місті перший «дійсний» п'ятизірковий готель - еталон і перлину України.

«Спартак» - один з найбільших і комфортабельних готелів міста Маріуполя, розташований на перехресті Харлампієвської і Георгіївської вулиць.

Будівля готелю, увінчана куполом, була побудована за проектом головного архітектора міста  Віктора Нільсена в кінці XIX століття (приблизна дата - 1884 рік). Років 40 тому до готелю була зроблена прибудова. Для цього довелося прибрати залишки  поштового відділення, що згоріло у війну, яке розміщувалося з післяреволюційних років в будинку, що належав Еммануїлу Спиридоновичеві де Полоне, - судновласникові і консульському агентові відразу двох держав:  Італії і Австро-Угорщині. Для виконання своїх консульських обов'язків  панові де Полоне нікуди ходити або їздити не доводилося: відвідувачів і прохачів він приймав у власному будинку.

Зараз, в результаті реконструкції, готель «Спартак» переживає нове народження. Гостям пропонуються номери «люкс-апартамент»; комфортабельні 1- і 2- місцеві номери.

У Луганську хоч і немає п'ятизіркових готелів, але у нього теж є своя візитна картка.

Одній з найкрасивіших історичних і архітектурних  визначних пам'яток Луганська і, один з кращих творів архітектора Йосипа Юльєвича Каракиса є готель «Украина»,  за радянських часів «Октябрь».

Дивлячись на цей твір дійсно відзначаєш, як говорив Ю.С. Асєєв:«Иосиф Юльевич Каракис имел свой стиль, свою руку, свое виденье. Он создавал так, как это делали действительно великие мастера…».

У післявоєнний час Каракис трудиться над одним з кращих своїх творів - готелем "Октябрь" на 173 номери в центрі Ворошиловграда (нині - Луганськ; проектування - 1944-1947, будівництво 1945-1952 рр., спочатку називалася "Москвой"). Створення "мозаїчного килима" на цегляному фасаді - само по собі оригінальне рішення - було засобом додання фасаду нарядного і святкового настрою; орнамент його створений по всіх правилах тектонічної організації - орнаментального виразу "тиску" навантаження зверху вниз. Готель повинен був почати будуватися до війни, вже тоді Йосип Юльєвич почав збирати матеріал про декор міського житла Луганська, робив обміри, зарисовки. Ці дослідження підказали йому вирішення декоративного убрання екстер'єру і інтер'єру готелю. У 1951 р. в науково-дослідному секторі КІСІ Каракис зробив повідомлення «Досвід застосування народних прийомів декоративного убрання будівель гіпсовими виробами на будівництві готелю в місті. Ворошиловграді».

У цій доповіді наголошується, що з покоління в покоління людська мудрість створювала типи житла, в якому однотипність споруди як в цілому, так і в окремих елементах не знижували і не знеособлювали її художню якість. "Це пояснювалося тим, що однією з якостей в майстерності народного архітектора було уміння органічно пов'язувати при створенні декору його форму з властивостями і можливостями матеріалу, з якого він виконувався, з призначенням конструктивного елементу, на який він наносився, а головне - доводити його в композиції до граничного ступеня різноманітності в зоровому сприйнятті, хоча і побудованою, по суті, на одних і тих же типових елементах, що нескінченно повторюються".

Архітекторові вдалося виявити принцип варіабельності елементів декоративного убрання будівель масового типу, що діяв в народній архітектурі, і, керуючи їм, створити твір, гідний розуміння, що "точка додатку таланту не важлива". Вертикальні трикутні пілястри з білої силікатної цеглини, як мереживо, на контрасті з червоною стіною породжують ритм, додаючи фасаду пластичність і строгість. Йосипом Юльєвичем була проведена спеціальна лабораторна робота, щоб навіки зберегти міцність цієї цеглини, узгоджена комісією хіміків. В. В. Чепелік відзначав, що створений орнамент Каракисом перетворює площину стіни в килим, витриманий в тих художніх традиціях, які автор спостерігав в далекому дитинстві на Поділлі. У цьому узорі також простежується розвиток орнаментальних традицій українського модерна. Варто відмітити також, що, працюючи над луганським готелем, І. Ю. Каракис вивчав архітектурні форми ансамблю літньої резиденції імператриці Катерини II в Царіцино - яскравий приклад московської псевдоготики, - побудованого спочатку за проектом В. І. Баженова, а потім, коли імператриця наказала "зірвати ці каземати", - частково перебудованого за проектом М. Ф. Казакова (1775-1795 рр.).

Готель «Украина» - це з'єднання мавритано-готического аромату царіцинської архітектури разом з традиціями українського модерна.

У радянські часи готель «Украина» занімала п'ять поверхів і практично всі номери її були телефонізовані, на ті часи це вважалося великим сервісом.

Сьогодні готель разом з доданим нею рестораном "Украина" знаходиться на реконструкції. Сподіваємося, що і після реконструкції «Украина» збереже свій статус як і раніше.

На сьогоднішній день багато готелів Луганська готові запропонувати відвідувачам номера різних категорій, починаючи від номерів стандартного типу і закінчуючи номерами категорії "Люкс" і апартаментами.

«Гостинный дворъ».

 У самому центрі старого міста, на одній із старих вулиць Луганська - Петербурзької (нині вул. Леніна), в кілометрі від ЖД вокзалу, розташований готель «Гостинныйдворъ».

Готель відреставрований  в стилі дореволюційного Луганська. Вулиця Петербурзька була головною вулицею міста достатньо довго - не менше 70 років.

Не вистачить і 4-х газетних стрічок, щоб перерахувати всі заклади, якими рябіла ця вулиця до 1917г. Старожили згадують, що по тінистій стороні вулиці прийнято було ходити лише людям багатим і солідним, тому ця сторона називалася «рубльовою», а робочі і їх діти повинні були ходити по іншій, «сонячній».

У Луганському готелі «Гостинный дворъ» 14 затишних номерів. У затишному дворику готелі - літній майданчик і безкоштовна парковка для автомобілів. Кафе схиляє до приємного відпочинку. Тут завжди можна відсвяткувати будь-яку подію.

Готель «Луганск»

 В день відкриття, чверть століття тому, готель  був справжнім архітектурним шедевром - 19-поверхова будівля в самому центрі міста, ресторан в пентхаузі, центральний ресторан міста в бельєтажі, просторий хол, привітні покоївки.

Готель знаходиться в центрі ділової і культурної частини Луганська, у перетину головних транспортних магістралей міста - вулиць Оборонної і Радянської. Поряд з готелем розташовані державні установи, банки, представництва українських і зарубіжних компаній, торгові центри, ресторани, клуб покеру.

Залізничний вокзал розташований в 3-х км від готелю, міжнародний аеропорт «Луганськ» - в 20-ти км.

З готелю легко добратися в будь-яку точку міста. Готельний комплекс може одночасно прийняти до 250 гостей - від індивідуальних клієнтів до бізнес-делегацій, спортивних команд і великих туристичних груп. Готель має в своєму розпорядженні автостоянку, що охороняється.

Готель « Дружба-Плюс»

«Дружба-Плюс» - відповідна назва для готелю, який об'єднує в собі домашній затишок і дружню гостинність.

Сьогодні готель "Дружба-Плюс" одна з кращих тризіркових готелів Луганська. Готель займає другий поверх восьмиповерхового готельного комплексу "Дружба", розташованого в центрі Луганська.

Готель має в своєму розпорядженні 19 номерів (одномісні, двомісні, люкси) розрахованний на одночасний прийом 38 гостей.

Якщо говорити про нові готелі нашого міста, то окрім вищезазначеного «Гостинного Двора», в обласному центрі з'явився готельний комплекс «Террикон», який знаходиться в районі кварталу Щербакова, готель «Словянский». Ще в Луганську з'явився «Частная гостиница».

Докладнішу інформацію можна отримати скориставшись посиланнями інтернет-ресурсів.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2021