RUS UKR ENG
Райони | БіловодськийБіловодський район - великий сільськогосподарський район, розташований у північно-східній частині Луганської області, як адміністративна одиниця утворений в 1923 році.

     Територія - 1598 кв.км.

     Населення - 28,6 тис.чоловік.

     Довжина з півночі на південь - 41 км., зі сходу на захід - 60 км.

     Районний центр - селище міського типу (пгт) Біловодськ - знаходиться на відстані 92 км від обласного центра м. Луганська і на відстані 56 км від найближчої залізничної станції Старобільськ. Територію району перетинають автодороги загальнодержавного значення Старобільськ - Мілове та обласного значення Широкий - Марківка.

     До складу Біловодського району входить 1 селищний і 13 сільських Рад, на території яких розташовані 33 населених пункти.

     Біловодськ - один з древніх населених пунктів Слобідської України - заснований у 1686 році. З 1779 року по 1860 рік мав статус міста, з 1779 року по 1796 рік - повітового міста, у даний час як економічний і культурний центр визнаний історичним пам'ятником архітектури. Є в Біловодську і своє видатне архітектурне спорудження - Свято - Троїцький храм, споруджений у першій половині XIX сторіччя за проектом відомого архітектора імператорських військово-кінних заводів В.І. Букіна. Побудовано храм у візантійському стилі - 3-х престольний, 5-ти главий.

Історико-географічна довідка

    Біловодськ розташований на р. Деркул, лівому припливі р. Сіверський Донець, на перехресті доріг Луганськ - Марківка і Старобільськ - Мілове.

    Основне природне багатство - родючі чорноземи, що займають близько 60% території району.

    Багаті надра району. Тут знаходяться поклади крейди, мергелю, глини, піску. Є також джерела мінеральних вод, що мають промислове значення.

    Близько 8% території району займають ліси. У лісовому фонді державного лісомисливського господарства їх нараховується 8000 гектарів. Практичного промислового значення не мають.

    Є заповідні степові зони. У селі Городице розташовано засноване в XIX сторіччі професором Докучаєвим В.В. Юницьке лісництво, що у 1971 році оголошено пам'ятником природи.

    Озера, ріки, ставки займають 0,39% загальної площі району. По території району протікає ріка Деркул, що впадає в Сіверський Донець. На річках Дуб овець і Комишная   розташовані 2-а водосховища. У річках водяться деякі види прісноводних риб, що не мають промислового значення.

    Тваринний світ характерний для відкритих степових регіонів, але не має промислового значення, в наслідок його нечисленності. У районі водяться лосі, козулі, дикі кабани, лисиці, вовки, зайці, куниці. Досить розповсюдженим є байбак європейський, котрий практично зник з лісостепової зони.

    Клімат помірковано континентальний, з жарким сухим летом, і порівняно теплої малосніжної з відлигами узимку. Максимальна температура: +40 градусів за Цельсієм, мінімальна: -39 градусів. Опади розподіляються по місяцях нерівномірно, район відноситься до зони ризикованого землеробства.

Населення

    Середньорічна чисельність населення на початок 2002 року складає 27,6 тис.чоловік, з яких 38% живуть у пгт. Біловодськ, а інші - у селах району. Кількість дворів - 10206. Діти до 18-ти років складають 6780 чол. Працездатне населення - 11410 чол., з них зайнято - 5900, пенсіонерів - 8453 чол., безробітних - 1621.

    У Біловодському районі Луганської області, однієї з 14-и областей, де культивується конярство, сконцентрований основний потенціал області. Нинішні кінні заводи створювалися імператорськими указами в 70-х роках XVIII - на початку XIXсторічча, і надалі сталі не тільки виробничими структурами, а й осередками культурного життя територій.

    Конярство заводів забезпечувало престиж держави на спортивних змаганнях за кордоном, приносило відчутні валютні надходження на міжнародних аукціонах кращих представників порід коней. Фахівцям і зацікавленим людям добре відомий ваговоз Кокетливий, орловський рисак Капрал, англійський чистокровний жеребець Задорний,  жеребець український верхівковий Архітектор. Багато які з їхніх рекордів залишаються недосяжними по дійсний час.


Просмотреть увеличенную карту
  © ОУНБ ім . Горького 1999-2008