RUS UKR ENG
Райони | КраснодонськийКраснодонський район як адміністративна одиниця вперше було утворено в 1936р., а в сучасних границях - із грудня 1966р.

    Район розміщений у південно-східній. частині Луганської області і граничить на півночі зі Станично-Луганським районом, на сході - з Каменським районом, Росія), на півдні - зі Свердловським, на заході - з Лутугінським районами Луганської області.

    Район займає 138 тис. га, 97 тис. га - сільськогосподарських  угідь, з них - 68,6 тис. га - ораних земель.

     Населення району на 01.01.2000г. складає 34, 3 тис. чол. Національний склад: росіян - 55,1%, українців - 42,7%), інших національностей - 2,2%..

    Відстань від районного центра до обласного - 48 км, від границі Краснодонського району до м. Луганська близько 3 км.

    Між обласним та районним центрами існує автомобільна траса. Мається залізнична гілка, що проходить через населені пункти району: п. Новосвітлівка, с. Сімейкіне, п. Новоолександрівка.

    Рельєф району - горбиста рівнина. Ґрунтовий покрив кам'янистих схилів хрящуватий, рідше - суглинний. Верхній грунтовий шар складає чорнозем.

Корисні копалини: кам'яне вугілля, глина, пісок, піщаник, мергель, "дикий камінь".

    Гордістю району стало відкриття в 1995р. у с. Кружилівка Пархоменковської сільської Ради газового родовища. У його надрах виявлені запаси газу - 5 млрд. куб. метрів.

    Міськраді підпорядковані 2 міські - Молодогвардійська,  Суходольська та 6 селищних Рад: Горненьський,  Ізваринський, Краснодонський, Північний, Уралокавказький,  Єнгельсовський.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2008