RUS UKR ENG
Райони | ЛутугинськийЛутугинський район - великий промислово-аграрний район, розташований на правому березі ріки Ольхової, у південній частині Луганської області.    Утворений у 1965 році.

   Територія - 1057 кв. км.

   Населення - 72,8 тис. чоловік

   Районний центр - м. Лутугине, знаходиться на відстані 22 км. від обласного центра м. Луганська. По території району проходять автотраси Луганськ-Донецьк, Луганськ-Ростов, розміщено 4 залізничні станції.

   Історична довідка

   Населений пункт Лутугине виник наприкінці XIX в. Першу його назву - Шмідтівка - утворено від прізвища німецького підприємця Шмідта. Робоче селище виникло в 1896 р. у зв'язку з будівництвом залізничної станції й заводу прокатних валків і стало називатися Шмідтівкою. У сучасній назві Лутугине існує з 1925 р., як місто обласного підпорядкування - з 1960 року.

   Природні умови

   По території району протікають ріки: Біла, Луганчик,  Ольхова. Є два водоймища, де водяться деякі види прісноводних риб, що не мають промислового значення.

   Тваринний світ характерний для відкритих степових регіонів, але внаслідок його нечисленності промислового значення не має.

Багаті надра району. Тут знаходяться великі поклади кам'яного вугілля, вапняку, піщанику, мергелю і глини, що мають промислове значення.

   Клімат помірно-континентальний, із спекотним сухим літом і порівняно теплою зимою. Максимальна температура +40 С, мінімальна -39 С.

   Район відноситься до зони ризикованого землеробства.

   Лутугинський район Луганської області є промислово аграрним. Обсяг промислової продукції складає 90%, сільськогосподарської - 10%.

    Промислове виробництво представлене підприємством чорної металургії - Лутугинським державним об'єднанням по виробництву валків, підприємствами вугільної і вуглепереробної промисловості, а також підприємствами хімічної промисловості і будівельних матеріалів.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2008