RUS UKR ENG
Райони | Міловський    Міловський район - невеликий сільськогосподарський район, окраїна північно-східної частини Луганської області й України. Район уперше був заснований 20 грудня 1920 року, у теперішніх границях - з 8 березня 1966 року.

    Територія - 97,1 тис. кв. м.

    Населення - 17,4 тис. чоловік, у тому числі в смт. Мілове - 5,6 тис. чол.

    Границя з Росією тягнеться на 91,25 км. По території району уздовж границі проходить залізнична магістраль Москва - Кавказ, з якої на територію району відходять залізничні тупики; автомобільні дороги з'єднують район з Харківським  і Біловодським районами області, а також з Чертковським  районом Ростовської області і Кантемирівським районом Воронезької області Росії.

    Через територію району проходять газопроводи високого тиску Оренбург - Західна границя, Оренбург - Новопсков і нафтопровід Самара - Лисичанськ.

    Адміністративний центр району смт. Мілове складає одне ціле з російським селищем Чертково Ростовської області (границя проходить по вулиці Дружби Народів).

    З Міловського району, що називають східною брамою Донбасу, почалося звільнення України від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни. На честь цієї події в смт. Мілове споруджений меморіальний комплекс "Україна -визволителям".

    Природні умови

    Територія району - рівнина, пересічна долинами річок Камишна, Мілова і Черепаха, ярами і балками.

    Клімат помірно континентальний, із спекотним сухим летом і теплою малосніжною з відлигами зимою.

    Район відноситься до зони ризикованого землеробства.

Корисні копалини - крейда, вапно, суглинок, глина і пісок.

    Поклади піску в основному представлені дрібнозернистими кварцовими пісками, не придатними для виготовлення бетону і розчинів, тому що містять багато глини.

    У районі розташований державний заповідник "Стрельцівський степ" загальною площею 522 га. Крім цього, створені три заказники місцевого значення. У заповіднику росте понад 400 видів рослинності, близько 200 видів птахів і звірів. Однією з найбільших та рідких є колонія байбаків.

     Міловський район є сільськогосподарським. На душу населення приходиться 5,6 га землі. Сільгоспвиробники району спеціалізуються в основному на вирощуванні зернових культур, соняшника, а також на виробництві молока і м'яса.

   

    Одне з ведучих місць серед сільськогосподарських підприємств займає Стрілецький кінний завод №60, що займається розведенням племінної рогатої худоби айрширської породи, племінних свиней полтавської м'ясної породи, племінних овець асканійської  породи, племінних коней чистокровної верхової породи, а також виробництвом зерна, соняшника, молока.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2008