RUS UKR ENG
Райони | НовопсковськийНовопсковський район - великий сільськогосподарський район, розташований у північно-східній частині Луганської області, граничить з північної сторони з Ровеньковським районом Білгородської області і Кантемирівським районом Воронезької області Російської Федерації, на сході - з Марківським, на півдні - зі Старобільським, на заході - з Білокуракинським районами Луганської області. Як адміністративна одиниця утворений в 1931 році. Знаходиться на відстані 150 км від обласного центра.

     Територія - 1623 кв. км.

     Населення - 38,3 тис. чоловік.

     Історична довідка

     Новопсков - один із древніх населених пунктів Слобідської України - заснований у 1636 році українськими селянами і козаками. Він розташований біля річки Кам'янка і названий був спочатку Закам'янкой.  За участь у селянській війні під проводом К. Булавіна за наказом російського царя Петра I всі поселення по річці Айдар, у тому числі Закам'янка,  були спалені. Сучасна назва селища - Новопсков - виникла в 1829р., коли на його території за наказом Миколая I був розквартирований Псковський полк 2-й Кірасирської дивізії.

     З 1931 року Новопсков став районним центром. Статус селища міського типу одержав у 1957 році.

     На території району протікають кілька рік: Кам'янка, Біла, а найбільша - Айдар, що в перекладі з тюркської мови означає "Чиста (біла, свята) вода".

     Промислові підприємства району спеціалізуються на переробці сільськогосподарської продукції і виробництві продуктів харчування. Основними напрямками спеціалізації сільського господарства є вирощування зернових культур і соняшника, м'ясомолочне тваринництво.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2008