RUS UKR ENG
Райони | Станічно-ЛуганськийСтанічно-Луганський район розташований у басейні середньої течії Сіверського Дінця. Як і інші козачі поселення на південно-східній окраїні Росії, Станічно-Луганське засновано селянами-втікачами в другій половині XVII сторіччя. Поселення в лісистій місцевості при впаданні річки Лугань у Сіверський Донець звалося містечко Луганське. У 1684 році його знищили татари, однак незабаром воно було відновлене. Нове поселення отримало назву Станиця Луганська. Датою заснування селища вважається 1688 рік.

    У 1923 році селище Станічно-Луганське стало центром однойменного району, розташованого в 20 км на південний схід від обласного центру та межує з Ростовською областю Росії.

    Загальна площа району дорівнює 1,9 тис. кв. км. і складає 7,3 території області.

    Чисельність населення - 52,1 тис. чол.

    Трудові ресурси - 30600 чол., у т.ч. 14873 чоловік працюють у всіх галузях економічної діяльності.

    Громадяни пенсійного віку - 14873 чол.

    Молодь до 28 років - 12123 чол.

    Населення працездатного віку - 28859 чол.

    Природні умови

    Клімат помірно-континентальний. Середня температура самого теплого місяця (липень) + 21 С, а самого холодного місяця (січень) - 7 С. Зима порівняно холодна, із з різкими східними і південно-східними вітрами, заморозками. Літо спекотне, друга його половина помірно суха. Осінь сонячна, тепла, суха.

    Район багатий будівельними матеріалами: вапняк, піщаник, пісок, крейда, мергель, різноманітні глини, що використовуються в будівництві. Є родовища природного газу і нафти, джерела мінеральних лікувальних вод.

    Пам'ятні місця

    У районі діють туристично-рекреаційні маршрути по пам'ятних історичних місцях: пам'ятники археології, Свято-Никольський храм, церква Різдва Богородиці, церква Святого архангела Михайла, могила старця Феофана. Мальовниче урочище, розташоване поблизу села Чугинка - Кисельова балка, здавна славиться своїми святими джерелами. У плавневих лісах Сіверського Дінця розкинулися володіння Луганського державного заповідника з багатими різновидами рослинного і тваринного світу.

    На території району розташовано 8 оздоровчих таборів, 5 баз відпочинку, 2 санаторії.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2008