RUS UKR ENG
Райони | ТроїцькийТроїцький район - великий сільськогосподарський район, розташований у північно-західній частині Луганської області. Як адміністративна одиниця утворений в 1926 році.

    На півночі граничить з Вейделівським і  Валуйським районами Білгородської області, на півдні і сході - з Білокуракинським і  Сватівським районами Луганської області. На заході - із Двурічанським і Куп'янським районами Харківської області.

    Територія - 1,6 тис. кв. км.

    Населення - 25,6 тис. чоловік, у тому числі сільського населення - 17,3 тис. чоловік, з них зайнятих у сільськогосподарському виробництві - 4 тис. чоловік. У демографічному плані 55,1 % населення - чоловіки і 44,9% - жінки.

    Районний центр - смт. Троїцьке - знаходиться на відстані 220 км від м. Луганська і 2 км від залізничної станції Лантратівка, на лінії Валуйки - Старобільськ.

    Територію району перетинають автодороги суспільного значення Троїцьке - Луганськ ( через Сватове) і Троїцьке - Луганськ ( через Білокуракине), є автомобільний зв'язок з Вейделівським районом Білгородської області.

    Заселення краю почалося в 17-18 столітті. У 40-50-х роках 18 сторіччя на річці Уразове виникла слобода Кальнівка, названа так на честь першого поселенця, селянина Калини.

    У 1820 році в слободі Кальнівка була побудована церква на честь "святої Трійці", і з моменту її освячення село Кальнівка було перейменоване в с. Троїцьке.

    На честь освячення церкви в селі Троїцьке релігійне свято "святої Трійці" стало щорічним престольним святом.

    Природні умови

    По території району протікають річки Уразове, Червона, Гнила. Клімат району континентальний із спекотним сухим літом, вологою й іноді дуже холодною зимою. Максимальна температура +38,6 С, мінімальна температура -33 С.

    Опади нерівномірні, район відноситься до зони ризикованого землеробства.

     Головне природне багатство району - родючі чорноземи, що займають 83,6 % ріллі. Є незначні запаси глини, піску і крейди, а також джерело мінеральної води, що має промислове значення.

    Тваринний світ району представлений головним чином степовими і деякими лісовими тваринами: вовк, лисиця, куниця, лось, дика свиня. Промислового значення тваринний світ не має.

    Сільське господарство

    Земельний фонд району - 163,3 тис. га, в тому числі:

- сільгоспугідь - 144,8 тис. га;

- з них рілля - 105,3 тис. га.

    На території району сільськогосподарське виробництво представлене 30 реформованими агроформуваннями і 97 селянсько-фермерськими господарствами. На долю сільгосппідприємств району приходиться близько 10% внутрішнього валового продукту області.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2008