RUS UKR ENG
Великі міста | БрянкаНа початку двадцятого сторіччя був заснований Брянківський рудник і Товариство брянківських кам'яновугільних шахт і рудників. Утворилося велике місто Кадієвка, куди ввійшли сучасні Стаханов, Кіровськ, Брянка. У 1962 році Брянківський район цього міста був виділений у самостійну адміністративну одиницю - місто Брянка.

Брянка - місто обласного підпорядкування, загальною площею 354 га, розташований у південно - східній частині Донецького кряжа, на відстані 59 км від обласного центра - міста Луганська . Луганська область межує
на сході з Ростовською , а на півночі з Білгородською і Воронезькою областями , на заході - з Харківською , на півдні з Донецькою областю. Через місто проходить автомагістраль Луганськ - Сєверодонецьк. У місті розвинута мережа залізниць: на території міста знаходиться тупикова станція Авдакове - відгалуження ліній Красний Лиман - Родакове, а також станція Ломуватка Донецької залізниці.
Чисельність населення - 60,8 тис. чол.

У м. Брянка в районі балки Стара Замковка заповіданий скельний масив - унікальне природне утворення, назване в народі "Мар'їна скеля". Це перший за останні 25 років в регіоні геологічний пам'ятник природи. Проект організації пам'ятника природи був розроблений з ініціативи екологічної організації "Печеніги" і Брянківської міської ради. Необхідність створення заповідника викликана неорганізованим видобутком дикого каменю-піщанику.

Пріоритетним напрямком розвитку міста протягом його існування була вугільна промисловість. Державна підтримка вугільної промисловості значно скоротилася, що привело до закриття 6 шахт у місті.

  © ОУНБ ім . Горького 1999-2008