RUS UKR ENG
Природні ресурси • Рельєф, грунти, клімат
  Поверхня області представляє собою хвильову рівнину, що підвищується з долини Сіверського Донця на північ і на південь, де розташований Донецький кряж. Він був сформований потужними товщами осадових порід стародавніх морів, що колись існували тут. Грунти родючі, головним чином чорноземні. Клімат помірно-континентальний з відчутними засухами.
 • Водні ресурси
  Основну частину запасів поверхневих вод складають річки. Всі річки області - типово рівнинні. По характеру водного режиму належать до східно-європейського типу. Більшість річок належать до басейну Северського Донця, який є головною водною артерією області.
 • Тваринний світ
  Територія Луганської області входить в східну зону України. Фауна області представлена головним чином степовими і деякими лісовими тваринами, одначе, дика фауна бідна. Із хижаків зустрічаються: вовк, лисиця, єнотовидна собака, ласка та ін. Серед гризунів найбільше поширені: заєць, сурок, хом'як, тушканчик, кріт і т.д. Із пернатих хижаків водяться кобчики, яструби, орли-могильники. Ліс рясно заселений корисними і співучими птахами: жайворонками, перепелами, солов'ями, дятлами, стрижами, ластівками і багатьма іншими. В ріках, озерах і ставках багато різноманітної риби.
 • Рослинність
  Луганська область знаходиться в зоні різнотравно-топчаково-ковильних степів. Рослинність в результаті діяльності людини зазнала великих змін. Велика частина території області розорана, лише на схилах ярів, в долинах рік і в заповідниках (Стрілецький степ, Провальський степ) збереглися ділянки степової рослинності.
 • Мінерально-сировинні ресурси
  Надра області багаті високоякісним вугіллям. Запаси їх обчислюються десятками мільярдів тонн. Вугільних пластів налічується до 330, але тільки 60 з них мають робочу товщину від 0,45м до 0,5м.
  © ОУНБ ім . Горького 1999-2021